Descriere
Set botez ce contine 4 piese : rochita, botosei, bentita si bolerou . Intreg setul de botez este realizat din tafta ivoire, dantela ivoire si trandafir din matase realizat manual.
Piesele setului de botez pot fi achizitioanate independent .
Rochita botez din tafta moale, ivoire perlat, imbracata in dantela brodata cu model floral. Rochita are talia marcata de un brau satinat accesorizat cu un trandafir din matase, realizat manual si mica brosa cu perle in montura argintie.
Botosei copii, realizati din tafta ivoire perlat cu aplicatii din dantela si accesorizati perlute. Botoseii se fixeaza cu baretuta elastica peste piciorus.
Bentita elastica, ingusta, cu aplicatii din flori si trandafiras din matase realizat manual cu o mica brosa relizata dintr-o perla in montura argintie.
Bolerou simplu, din tafta moale, ivoire perlat, cu o terminatie din danteluta ivoire.
- rochita se inchide pe spate cu fermoar lung
- captuseala set botez 100% bumbac
- putem compune trusoul complet de botez, in acord cu setul ales, care sa cuprinda : palariuta sau bonetica din tafta ivoire si aplicatii dantela, paltonasul sau peleria, paturica cu dantela aplicata, cutiuta ‘prima suvita’, trusoul pentru biserica si lumanarea cu dantela rochitei, cutia mare pentru trusou – utilizand aceleasi materiale si accesorii

Hăinuţele Atelier Bebe sunt lucrate în atelierul nostru, individual, cu multă grijă, atenţie la detalii şi materiale de calitate, în serii mici sau piese unicat .